پرش لینک ها

کادر درمان در عمان

 

کادر درمان در عمان

 

عمان کشوری پادشاهی در شرق شبه جزیرهٔ عربستان است. پایتخت این کشور شهر مسقط است. کشور عمان حدود ۷.۳۴ میلیون نفر جمعیت دارد که درصد زیادی از این جمعیت را مهاجران و تاجران بین المللی تشکیل می دهند.

مهاجرت کادر درمان به امارات یکی از بهترین فرصت‌ها برای این افراد در چند سال اخیر بوده است. این کشور یکی از ثروتمندترین و مجهزترین کشورهای جهان به‌شمار می‌رود و بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و مؤسسات تخصصی پزشکی خوبی دارد. بنابراین، کادر درمانی می‌توانند فرصت‌های شغلی خوبی را در این کشور به دست بیاورند. متوسط درآمد کادر درمان در امارات ۸۸,۲۲۱ درهم امارات (۲۴,۰۲۲ دلار) در سال است. از طرف دیگر، اماراتی‌ها برای کادر درمان حق‌وحقوق ویژه‌ای قائل هستند.

با توجه‌ به شرایط ارز در کشور، شما با پیداکردن کار و مهاجرت به امارات می‌توانید درآمد قابل‌توجهی داشته باشید. به این منظور، باید با شرایط و ضوابط مورد نیاز برای مهاجرت کادر درمان به امارات آشنایی داشته باشید. مثلا یکی از شروط مهاجرت کادر درمان و کار در امارات، شرکت در آزمون DHA است. در ادامه با ما باشید تا تمام شرایط مورد نیاز برای مهاجرت از این طریق را برای شما بیان کنیم.

سیستم مراقبت‌های بهداشتی در امارات در سال‌های اخیر تغییرات زیادی کرده و پیشرفته شده است. به همین دلیل هم کار در امارات برای کادر درمان یک رؤیای جذاب است. امارات متحده عربی اکنون دارای رتبه ۲۷ در نظام سلامت جهان در فهرست رتبه‌بندی سازمان بهداشت جهانی (WHO) است.

در حال حاضر امارات ۵۳ بیمارستان دولتی دارد، درحالی‌که این تعداد در سال ۱۹۷۰ تنها ۷ بیمارستان بود. این اتفاق به لطف برنامه چند میلیون‌ دلاری وزارت بهداشت امارات به‌منظور گسترش امکانات بهداشتی و بیمارستان‌ها در این کشور رخ داده است.

مزایای کار در عمان ۲۰۲۳

روابط سیاسی، فرهنگی و اقتصادی خوب بین ایران و عمان

اقامت ۱ تا ۲ ساله با امکان تمدید یا تبدیل به ویزاهای دیگر

عدم نیاز به داشتن مدرک زبان برای اخذ ویزای کار عمان و کار پزشکی

تقبل هزینه‌های رفت‌وآمد شما (ویزا،تیکت و …) حداقل یک بار در سال توسط کارفرما

کسب درآمد با یکی از با ارزش‌ترین واحدهای پولی دنیا (ریال عمان)

پایین بودن نرخ بیکاری و جرم و جنایت در عمان

مهاجرت پزشکان به عمان

شرایط مناسبی برای مهاجرت پزشکان به عمان توسط این کشور فراهم شده است و هرساله پزشکان زیادی برای مهاجرت به این کشور اقدام می­ نمایند. مهاجرت کاری پزشکان به عمان با توجه به داشتن مزایای زیادی که برای کادر درمان در عمان در نظر گرفته شده است ارزش صبر و پیگیری را دارد.

 

doktor

شرایط مهاجرت پزشک به عمان  به شرح ذیل است:

 1. صحت‌سنجی و تایید مدارک در سیستم دیتا فلو (Data Flow). اخذ تاییده دیتافلو برای کار در کشورهای حاشیه خلیج فارس لازم است. در نتیجه در صورت تغییر نظر برای کار در عمان، متقاضی می‌تواند برای سایر کشور های حوزه خلیج فارسGCC اقدام کند.
 2. استعلام اولیه رزومه (CV) (سوابق کاری و تحصیلی، مدارک و …)
 3. شرکت در مصاحبه وایوا (Viva) عمان
 4. شرکت در آزمون پرومتریک (Prometric)
 5. اخذ پیشنهاد شغلی (Job Offer)
 6. اخذ ویزای کار (Work Visa) عمان و مهاجرت به این کشور.

مهاجرت پرستاران به عمان

 کشور عمان در بین کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به عنوان سرآمدترین کشور در صنعت گردشگری سلامت می باشد. کار پرستاری در عمان پرطرفدارترین شغل در عمان به حساب می آید.

به‌صورت کلی، میزان نرخ بیکاری در عمان بسیار پایین است و این نیز یکی از دلایلی است که باعث می‌شود متقاضیان بیشتری برای کار در عمان و کار درج شده است.

 

شرایط دریافت ویزای کار پرستاران در عمان

داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس

قبولی در امتحان پرومتریک عمان (prometric exam)

داشتن حداقل ۳ سال سابقه کار

انجام دیتا فلوی عمان (dataflow)

تسلط به زبان انگلیسی در حد آیلتس ۵

مصاحبه (viva)

سن متقاضی ترجیحاً زیر ۴۵ سال

داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرما در عمان

(job offer letter in Oman)

 

روند سریع پیشرفت کشور عمان بیشتر به خاطر این است که درآمد حاصل از فروش نفت خود را به شکلی صحیح و اصولی در زیر ساخت ها هزینه می کنند.

عمان در چند سال اخیر تقاضای بالایی برای استخدام کادر درمان دارد و شرایط مناسبی را در این زمینه فراهم نموده است. به طور کلی مراحل استخدام کادر درمان در این کشور شامل موارد زیر است و نحوه شرکت دراین آزمون ها برای مهاجرت تمام مشاغل پزشکی اعم از: مهاجرت پزشک متخصص به عمان/ مهاجرت پزشک عمومی به عمان/مهاجرت پرستاران به عمان/مهاجرت دندانپزشکان به عمان/ مهاجرت چشم پزشک به عمان/مشترک است.

۱مصاحبه وایوا (Viva): این مصاحبه توسط وزرات بهداشت عمان (Ministry of Health) برگزار می­شود و حضوری است. در واقع، نیاز است که برای شرکت در مصاحبه استخدامی عمان، ویزای توریستی گرفته شود. لازم به ذکر است که جهت شرکت در این مصاحبه باید به زبان انگلیسی در حد متوسط تسلط داشت.

۲دیتافلو (Dataflow): این مرحله یک پروسه برای بررسی و تایید مدارک و سوابق کاری اعضای کادر درمان است که حدود ۶ ماه زمان برده و فقط در صورت تایید سایت وزارت بهداشت عمان، شرکت کنندگان اجازه کار در این کشور را دارند.

۳پیرسوناین آزمون توسط سازمان Prometric ایالات متحده آمریکا برگزار می‌گردد. برخی کشورهای حاشیه خلیج‌فارس مانند عمان برای پذیرش نیروهای پزشکی درخواست این مدرک را دارند.

 

parastar 1

مهم‌ترین مدارک برای مهاجرت کادر درمان به عمان به شرح ذیل است:

 • اسکن واضح پاسپورت امضا شده و معتبر
 • اصل و ترجمه مدرک تحصیلی
 • اصل و ترجمه ریز نمرات تحصیلی
 • اصل و ترجمه شناسنامه
 • اصل و ترجمه پروانه مطب یا پروانه دائم پزشکی
 • اصل و ترجمه گواهی نظام پرستاری (برای پرستاران)
 • اصل و ترجمه ی گواهی اشتغال (اگر به‌زبان انگلیسی صادر شود نیازی به ترجمه نیست)

پزشکانی که در مطب شخصی مشغول به طبابت هستند؛ می‌توانند گواهی اشتغال خود را از سازمان نظام پزشکی و یا معاونت درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی دریافت نمایند.

 

مهاجرت دندانپزشکان به عمان

کشور عمان به علت داشتن حقوق و مزایای بالا در میان دندانپزشکان بسیار محبوب است. محبوبیت مهاجرت دندانپزشک به عمان (Dentist migration to Oman) به علت داشتن حقوق و مزایای بالایی است که دندانپزشکان در عمان به نسبت سایر مشاغل دیگر دارند به طوریکه حتی 59 درصد میزان درآمد دندانپزشکی در عمان بیشتر از دیگر مشاغل کادر درمان در عمان است.

برای مهاجرت به عمان به عنوان دندانپزشک شما باید اول به سایت پرومتریک مراجعه کنید و در قسمت Prometric Exam for General Dentistry تاریخ و روز مورد نظر خود برای آزمون را مشخص کرده و بقیه مراحل ثبت نام را انجام دهید.

شرایط استخدام دندانپزشک در عمان به نحوی می‌باشد که چنانچه فارغ التحصیل از کشوری به جز کشور عمان باشید لازم است مهارت و سطح دانش خود را ارتقا دهید تا شانس استخدام در عمان را داشته باشید و همچنین بایستی حداقل سه سال تجربه کاری در مراکز یا کلینیک های دندانپزشکی داشته باشید تا بتوانید به عنوان دندانپزشک در کشور عمان استخدام شوند.

 

dandan 2

 

دندانپزشکی در عمان به گونه ای است که بعد از سپری کردن دوره ۴ساله عمومی می‌توانید در صورت تمایل تحصیلات خود را در یکی از رشته‌های تخصص ادامه دهید تا بتوانید مدارک تخصصی  (dmd/ dds) بگیرید.

متخصصان دندانپزشکی در عمان از شرایط کاری بهتری برخوردار هستند. که به ترتیب اولویت و نیاز به نیروی کاری به شرح ذیل می‌باشد:

۱- متخصصان بهداشت دهان و دندان

۲- متخصص جراحی دهان و فک

۳- متخصص ارتودنسی

۴- دندانپزشک کودکان

 

آزمون پرومتریک دندانپزشکی

 

پرومتریک که نام یک موسسه آمریکایی می‌باشد، هرسال به منظور ارزیابی و سنجش مهارت‌ فارغ‌التحصیلان بین‌المللی در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی امتحانی برگزار می کند.

زبان این آزمون به زبان انگلیسی می‌باشد و برای اینکه بتوانید در این آزمون شرکت کنید لازم است به عمان یا به کشورهای همسایه که این آزمون در آن ها برگزار می‌شود مثل ترکیه و امارات و بحرین سفر کنید. تعداد سوالات امتحان پرومتریک برای دندانپزشکان عمومی ۱۰۰ و برای متخصصین دندانپزشکی ۱۵۰ سوال تستی می‌باشد.

مدت زمان برگزاری این آزمون ۱۵۰ الی ۱۸۰ دقیقه است و برای دریافت نمره قبولی ، پاسخ دهی صحیح  به ۶۰ درصد از سوال ها الزامی می‌باشد.

برای آزمون پرومتریک دندانپزشکی ابتدا  به سایت پرومتریک مراجعه کنید و در قسمت Prometric Exam for General Dentistry تاریخ و روزی که می‌خواهید این آزمون را بدهید تعیین کنید و سایر مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنید.

 

مراحل  لازم برای استخدام دندانپزشک در عمان :

 1. گرفتن نمره قبولی در آزمون پرومتریک دندانپزشکی
 2. ارزیابی سوابق کاری و مدارک تحصیلی در عمان
 3. مصاحبه شغلی
 4. پیدا کردن شغل

حقوق دندانپزشک در عمان

یکی از  دلایلی که باعث شده تا مهاجرت دندانپزشکان به کشور عمان افزایش یابد، درآمد بالای دندانپزشکان در این کشور می‌باشد.اساسا دندانپزشکی همواره در لیست مشاغل پردرآمد در تمام دنیا محسوب می‌شود و در کشور عمان نیز درآمد دندانپزشکان نسبت به سایر مشاغل از میزان بالاتری برخوردار است. حقوق دندانپزشک در عمان به طور متوسط ماهیانه ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ ریال است.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

پیام بگذارید

مشاوره تلفنی