پرش لینک ها

انواع ویزا کانادا

ویزای کانادا مهری بر روی پاسپورت شماست که اجازه ورود به خاک کانادا و امکان اقامت در این کشور را به شما می دهد. انواع ویزا کانادا به دو دسته موقت و دائم تقسیم می شوند.

برای گرفتن این ویزا باید مدارک مورد نیاز را فراهم کرده باشید و سفارت یا کنسولگری کانادا در کشور شما بر اساس کامل بودن مدارک تصمیم میگیرد که شما امکان دریافت ویزا را دارید یا نه.

در حال حاضر حدود 56 کشور با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی خود با مجوز سفر بدون نیاز به ویزا می توانند به کانادا سفر کنند، کشورهایی مانند : آلمان، استرالیا، ایتالیا، بریتانیا، اتریش، سوئیس و … نیازی به گرفتن ویزا ندارند ، این در حالی است که 148 کشور باید قبل از ورود به کانادا ویزای مورد نیاز این کشور را بگیرند. که ایران نیز جزو این کشورهاست.

انواع ویزا کانادا

نوع ویزای مورد نیاز بستگی به هدف و انگیزه شما از مهاجرت دارد، به طور کلی ویزاهای کانادا به دو دسته دائم و موقت تقسیم می شوند.

 

انواع ویزا کانادا

ویزای موقت کانادا

این نوع از ویزا برای هدف اقامت موقت، مانند تفریح، گردشگری، تحصیل و کار موقت، دیدار خانواده استفاده می شود. و امکان اقامت برای مدت زمان معین را فراهم می کند. مدت زمان این نوع ویزا کوتاه و معمولا 6 ماهه است. ویزای اقامت موقت کانادا می تواند برای یک بار ورود یا چندین بار ورود به کانادا تهیه شود.

انواع ویزای موقت کانادا

ویزای تورسیتی یا گردشگری کانادا

ویزای توریستی یا ویزیتوری به فرد این امکان را می دهد که برای اهداف گردشگری به کانادا سفر کند.

ویزای تجاری کانادا

این نوع ویزا مختص افراد و گروه هایی است که برای مقاصد تجاری به کانادا مسافرت  می کنند.

ویزای تحصیلی یا دانشجویی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا مختص افرادی است که برای تکمیل تحصیلات خود از دانشگاه های کانادا پذیرش داشته باشد. برای تحصیل کمتر از 6 ماه فقط می توانید ویزای اقامت موقت کانادا را دریافت کنید.

ویزای زایمان کانادا

این نوع ویزا مختص خانم های باردار است که می خواهند در کانادا زایمان کنند و تمام شرایط اقامت موقت در کانادا را دارا می باشند. نوزاد متولد شده شهروند کانادا خواهد بود.

ویزای دیپلماتیک یا رسمی کانادا

این نوع ویزا به مقامات سیاسی و اداری و دیپلمات های یک کشور امکان اخذ اقامت برای انجام اهداف سیاسی و رسمی را می دهد.

ویزای کورتزی یا محرمانه کانادا

این نوع ویزای مخصوص افرادی است که دارای رتبه و مقام بالایی هستند ولی واجد شرایط دریافت ویزای دیپلمات یا مقامات رسمی نیستند.

ویزای اقامت موقت کانادا

این ویزا مختص افرادی است که برای مقاصد مختلف به کانادا می روند و قصد اقامت کوتاه مدت برای انجام کاری را دارند. این مجوز فقط برای مدت زمانی است که فرد نیاز دارد در کانادا باشد. مثلا در مواردی که فرد لازم است برای مدت زمان کوتاهی در یک کارگاه شرکت کند.

ویزای اهدای عضو کانادا

این ویزا برای اشخاصی است که به هدف اهدای عضو به شهروند کانادایی یا مقیم کانادا به کانادا سفر می کنند.

ویزای کار موقت کانادا

این نوع ویزا مختص افرادی است که پیشنهاد شغلی معتبر در کانادا از کارفرما دارند و واجد شرایط هم هستند.

سوپر ویزای کانادا

این نوع ویزا به والدین و پدر بزرگ و مادربزرگ ها اجازه می دهد برای دیدار فرزندان یا نوه های خود به کانادا مهاجرت کنند. در هر ورود تا 2 سال و نهایتا تا 10 سال می توانند در کانادا بمانند.

ویزای تسهیلات کانادا

ویزای تسهیلی به شهروندان کانادا که دارای تابعیت دوگانه هستند ولی پاسپورت کانادایی ندارند ولی پاسپورت ملیت دیگری دارند، تعلق میگیرد. در واقع به دلیل سخت بودن اخذ گذرنامه کانادایی، مهر ویزای تسهیلات روی ویزای ملیت فرد دو تابعیتی زده می‌شود.

ویزای تعطیلات کاری کانادا

این نوع ویزا مختص جوانان بین 18 تا 35 سال است که قصد سفر و بازدید از این کشور را دارند ولی از پس هزینه های خود بر نمی آیند، باید درخواست خود را ارسال کنند و در صورت پذیرفته شدن می توانند حین تفریح و گردش کار کنند. این برنامه برای 30 کشور دنیا ست.

ویزای مولتیپل کانادا

این نوع ویزا برای چندین بار ورود به کانادا است. و در هر بار ورود به کانادا تا 6 ماه می تواند در این کشور بماند. سقف این ویزا 10 ساله است.

ویزای سینگل کانادا

این ویزا برای یک بار ورود به کاناداست و می توانید به مدت 6 ماه در کانادا بمانید، ولی اگر از کانادا خارج شوند باید مجددا ویزا بگیرند.

ویزای دائمی کانادا

دریافت این نوع ویزا به شما امکان می دهد به طور دائم در کانادا اقامت داشته باشید و مسیری برای دریافت شهروندی می باشد.

انواع ویزای دائم کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا

افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در کانادا را دارند باید حداقل 400 هزار دلار کانادا را سرمایه‌گذاری کنند دولت کانادا این مبلغ را در مدت 5 سال بدون سود عودت می‌دهد. برای سرمایه گذاری باید بین 800 هزار دلار تا 1 و نیم میلیون دلار کانادا به عنوان سرمایه داشته باشید.

ویزای اکسپرس انتری کانادا

ویزای اکسپرس انتری از سریع ترین روش های مهاجرت به کاناداست که در این روش نیروی کار ماهر در مدت زمان کمتر از 1 سال  و مستقیما به اقامت دائم کانادا می رسد. سالانه حدود یک سوم از افرادی که برای دریافت اقامت دائم درخواست می دهند از طریق اکسپرس انتری کانادا اقدام می کنند.

ویزای کلاس اسپانسرشیپ خانوادگی کانادا

به این ویزای ویزای همراه کانادا هم گفته می شود. ویزای حمایتی خانواده کانادا به همسر و فرزندان زیر 18 سال شهروندان کانادا یا افراد مقیم دائم کانادا، این اجازه را می‌دهد تا به‌صورت دائمی به کانادا مهاجرت کنند. امکان دریافت ویزای همراه کانادا برای همسر و فرزندان افرادی که می خواهند در کانادا تحصیل یا کار کنند هم وجود دارد.

ویزای نیروی کار ماهر کانادا

در صورتیکه شخصی مهارت ‌های کاری مورد نیاز استان کبک کانادا را داشته باشد و زبان فرانسوی را هم بلد باشد، می تواند ازین طریق برای مهاجرت دائم به کانادا اقدام کند.

ویزای خود اشتغالی کانادا

این ویزا برای افرادی مناسب است که در کسب و کاری مهارت دارند و به صورت آزاد می توانند کسب و کار خود را راه بیندازند، این اشخاص باید مهارت خود را ثابت کنند و همچنین باید آینده مالی کسب و کار خود را به صورت واقعی برای دولت مشخص کنند.

ویزای استارتاپ کانادا

از جله شرایط لازم برای ویزای استارتاپ کانادا، با توجه به نوع بیزینسی که دارید حداقل سرمایه 80 الی 200 هزار دلار کانادا، مالکیت حداقل یک سوم یک کسب و کار در کانادا و کارآفرینی به مدت 3 سال در کانادا می باشد.

 

مراحل دریافت ویزای کانادا

  • بررسی دارا بودن شرایط اخذ یکی از انواع ویزای کانادا
  • ثبت نام در سایت دولت کانادا به آدرس اینترنتی www.canada.ca
  • بارگزاری مدارک در سایت
  • پرداخت هزینه ها
  • انتظار برای پردازش ویزا
  • ارائه پاسپورت و هزینه‌ها، جهت صدور ویزای کانادا به سایت

 

انواع ویزا کانادا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

 

پیام بگذارید